csdeenesfritru

RESERVATIONS:   info@segwaytrip.cz | +420 608 244 655

OUR VALUABLE PARTNERS

grayline_withregisterdmark1

GRAYLINE

Discover new people, explore different ways of life and find yourself in a world you never knew existed. There are many who can take you sightseeing, but only with Gray Line will you feel like a local at each and every destination you visit. For 100 years, Gray Line has been the trusted name in sightseeing tours around the world. With tours and excursions in more than 700 locations, spanning six continents, we are the largest sightseeing company in the world.
Founded in 1910, Gray Line has since grown into a global sightseeing network of local experts offering “one of a kind” itineraries in adventure, luxury and budget-friendly travel.

pizza-coloseum-grill-pasta-pizza-pz11375763o

Pizza Coloseum

Svou polohou patří restaurace PIZZA COLOSEUM MYSLBEK mezi nejoblíbenější. Samotná restaurace, která i přes svůj samostatný vstup z Ovocného trhu tvoří součást Nákupní Pasáže Myslbek, je snadno dostupným místem pro všechna vaše pracovní i osobní setkání. Restaurace je rozdělena do dvou pater, z horního patra se vám naskýtá malebný výhled na prostranství celého Ovocného trhu, na kterém naleznete v letních měsících prostornou letní zahrádku. Pravá italská pizza, denně čerstvé domácí těstoviny, lehké saláty a nebo steaky doplněné nabídkou kvalitních vín, to je to, na co se můžete těšit.

 

PREMIANT

PREMIANT CITY TOUR

Do you think Prague has too much culture to discover in just a few hours or days? Then our tours of Prague are just for you. Besides tours of the best-known sites and monuments we can offer you several special tours during the daytime and evening.

If you are interested in mystery, we will show you narrow, twisting lanes and mysterious nooks and corners.

asociace-segway-logo1-300x153

ASOCIACE SEGWAY

Asociace Segway ČR je sdružením provozovatelů půjčoven zařízení Segway. Klade si za cíl bezpečný a společensky přijatelný provoz zařízení Segway, zejména v rámci městské části Praha 1. Prioritou provozovatelů Segway sdružených v této asociaci, je přiblížení vozítek široké veřejnosti a představení možností využití pro každého. Rádi bychom posunuli názor ve vnímání vozítek Segway. Není to hračka bohatých, ale vyhledávaná atrakce v turistickém ruchu a pomocník v pěším pohybu s intuitivním ovládáním.

logo_companion_events

Prague Events Calendar
My Companion

Prague Events Calendar

Only what interesting is happening in Prague.

My Companion

Orientation. Prestige. Quality. The luxurious online navigator MY COMPANION brings an exceptional range of the most interesting and highest quality services in Prague, whatever you are looking for. Be inspired with us!


prague_info

Prague Information

Private Information Center in the heart of Prague, with individual and friendly staff towards tourists.
COME to us and we will prepare a tailor-made program for you to enjoy your stay in PRAGUE.

TRIPADVISOR

SegwayTrip PRAGUE
Ovocný trh 15
Prague 1
Czech Republic
Phone:+420 608 244 655
Email:info@segwaytrip.cz
Follow on:
Follow on:
Join us on: